CO U NÁS NAJDETE?

FINSKÁ SAUNA

"Královská disciplína každého wellness" 

teplota 90-100°C

vhlkost 10-20%

doporučeno 5-15 min

Finská sauna je nejznámějším typem sauny s výraznými ozdravnými účinky na lidské těloi psychiku. Intenzivním pocením se z těla odstraní škodlivé látky. Silné prohřátí a následné ochlazení posiluje funkce krevního oběhu - "cévní gymnastika". Posiluje se imunitní systém a do těla se vyplavují tolik potřebné endorfiny. Nasajte vůni ušlechtilých dřevin termo olše a abachi a nechte se prostoupit intenzivním sálavým teplem! Brzy sami poznáte, jak se Vám projasnila mysl, pročistila pleťa uvolnilo svalové napětí. Do sauny se rychle zamilujete!

Zásady správného saunování

 • Do sauny nechoďte na lačno ani s plným žaludkem.
 • Před samotným saunováním se umyjte a osušte, budete se potit rychleji.
 • Buďte v sauně bez plavek.
 • Vždy mějte prostěradlo pod celým povrchem těla. 
 • Saunujte se maximálně 15 minut.
 • Ochlaďte se - sprchou, vědrem či ledovou tříští.
 • Nezapomeňte na odpočinek a doplnění tekutin.
 • Celý proces třikrát opakujte.
 • Aby měla sauna správný přínos, navštěvujte ji minimálně jedou týdně, celoročně.


PARNÍ LÁZEŇ

teplota 40-50°C
vlhkost 90-100%
doporučeno 10-20 min


Pro ty, kteří špatně snášejí sucho a vysoké teploty ve finské sauně, je klima v páře ideální volbou. Relaxaci v parní lázni by si čas od času měl dopřát každý. Vysoká vlhkost a pára působí na Vaše tělo zevnitř i zvenku. Pobyt v parní lázni zvýší Vaši odolnost proti běžným onemocněním, jako je rýma nebo chřipka. Pročistí se kožní póry a je velmi účinnou zbraní v boji s akné či celulitidou. Parní lázeň příznivě působí i při revmatu a dalších neduzích pohybového aparátu.

Pára ve spojení s vhodnou aromaesencí - u nás velmi oblíbený eukalyptus - uvolní dýchací cesty a aplikace solného peelingu (k dostání u obsluhy) vyčistí do hloubky rozšířené póry, zbaví pokožku odumřelých buněk a přinese Vám osvěžení, úlevu a pocit dokonalé čistoty.


VÍŘIVKA

Vířivá vana není jen relaxační procedura. Pravidelný pobyt ve vířivce velmi příjemným způsobem stimuluje metabolismus a podporuje krevní oběh

Při hydroterapii dochází k uvolňování svalového napětí a odbourávání stresu. Hydromasáž ve vířivce zpevňuje pokožku, předchází celulitidě nebo ji pomáhá mírnit. Je ideální v boji s nespavostíHydromasážní trysky skvěle simulují ruce šikovného maséra a dopřávají tak unaveným svalům relaxační a uvolňující vodní masáž.

Stačí půlhodinka ve whirlpoolu (se sklenkou šampaňského) a cítíte se jako znovuzrození!

Naše wellness je vybaveno komerční vířivou vanou VALERIA, která splňuje i ta nejpřísnější hygienická nařízenídíky přepadu vody a množství vody, které je během hodiny schopna přefiltrovat.


KNEIPPŮV CHODNÍK

Terapie pro nohy, která vzpruží celé tělo.

horká voda 40°C

studená voda 10°C

Vstoupíte do bazénku po kotníky naplněného horkou vodou a cítíte, jak Vám teplo prostupuje od nohou celým tělem a oblázky na dně Vám masírují chodidla. Ale pak uděláte krok vedle a přeběhne Vám po zádech mráz a vy stojíte v ledové vodě, je to nepopsatelně příjemné!

Minuta v horké vodě a 5 vteřin ve studené, tento cyklus několikrát zopakujte a užívejte se blahodárných účinků vodoléčby.

 • zlepšíte prokrvení nohou i celého těla
 • potlačíte syndrom studených nohou
 • zlepšíte metabolismus
 • otužením posílíte imunitu
Sebastian Kneipp byl německý katolický farář a léčitel. Žil v 19. století a už v té době propagoval vodoléčbu, pohyb a zdravé stravování. Některé jeho zásady a techniky zůstaly v oblibě dodnes.     

A Kneippův chodník patří mezi ně!


OCHLAZOVNA

Ochlazování neodmyslitelně patří k saunování i parní lázni. Bez pořádného ochlazení totiž saunování vůbec nemá smysl. Šoková změna teploty je stejně důležitá jako prohřívání. Záleží jen na Vás, jestli dáte přednost klasické sprše, ochlazovacímu vědru či sáhnete po ledové tříšti z naší kašny. K ochlazení výborně poslouží i venkovní terasa s výhledem do přírody.


RELAXAČNÍ ZÓNA

Anatomická lehátka, hořící krb a k tomu relaxační hudba. V odpočívárně se uvolníte, zklidníte a vstřebáte účinky všech absolvovaných procedur. Uklidníte zvýšený tep po sauně, odpočinete si od hydromasážních trysek z whirlpoolu nebo si prostě jen tak poležíte. Tady není důvod spěchat!